Autotööstuses kasutatakse laialdaselt liitmaterjale klaaskiudu ning süsinikkiudu, mis  on konventsionaalsete materjalidega võrreldes palju kergemad, abrasiivsusvastased, korrosioonivabad ning paindlikemate kasutusvõimalustega.

Klaaskiudu kasutatakse näiteks stangede, kapottide, uste ja kerepaneelide valmistamisel. Lisaks võib seda leida veel sisepõlemismootorite rihmajamis ning autorehvides. Haruldasemat ja kallimat süsinikkiudu kasutatakse nõndasamuti kerepaneelide tootmises, ent ka tuuninguosade, pidurite ning šassiikonstruktsioonide peal. 

Tegu on kallite, ent vastupidavate ja tõhusate lahendusega. Kui need aga tõesti kuidagi katki peaksid minema, tuleb parandustöödele läheneda samuti väga spetsiifiliselt.

Kahjustada saanud komposiitmaterjalide remontimine on peaaegu  sama keerukas kui nende valmistamine, ent õigete meetodite valimisel on tulemus samasugune või ligilähedane remondieelsele seisukorrale.

Tavaliselt kasutatakse süsinikkiu remontimisel käsitsi lamineerimise meetodit, kus vigastada saanud koht asendatakse süsinikkiud-plaatide või tükkide abil. Enne lihvitakse aga nende servad ümber ning tükid paigaldatakse epoksüvaigu ja kõvendi segu abil vigastatud koha asemele.

Seejärel pressitakse tekkinud pinda ning lastakse tal hiljem ettenähtud aja võrra kuivada, hiljem asetatakse peale ka kaitsekile ning pehmendav vaht. Pärast kuivamist saavutab remonditud komposiitmaterjal oma maksimaalse tugevuse mõne nädalaga.

Vajadusel toodetakse remontimiseks vajalikku kiudmaterjali juurde läbi vaakumvormimise, ent mida ebakorrapärasem on remonditav detail, seda keerulisem on seda uuesti paika vormida. Klaaskiu puhul on teguviis pisut lihtsam, vigastatud koha parandamisel kasutatakse fiiberpahtlit. Õigesti laotud, õige paksuse ning õige vaigu ja teiste materjalide vahekorraga teostatud töö on tugev ning kestab ka pikemaajalise kasutuse korral kaua.
Meie tehtud tööd

Hiljuti valminud viimased tööd

Meie klientide tagasiside:

Viisin oma projektika (BMW) värvimisse eelmisel nädalal ja sain masina kätte juba 10 päeva pärast, tulemus mega.
Tarmo
540 BMW omanik
Mulle sõideti tagant sisse ja pöördusin Dreammixi poole. Asjaajamine oli mega lihtne, poisid tegid peaaegu kõik minu eest ära. Viisin auto kokkulepitud ajaks ning sain täpselt siis ka kätte kui lubati. Olen väga rahul.
Jane
Corolla omanik
Mul olid auto tiivad roostes ning otsisin googlest maalreid. Komistasin Dreammixi kodulehele ning tegin päringu. Vastus tuli kiirelt, hind oli sobiv ning juba kahe nädala pärast viisin auto töösse. Tänaseks olen sõitnud autoga natukene üle aasta ning võin julgelt väita et jäin tööga rahule.
Felix
Toyota Verso omanik
Kindlustusest suunati Dreammixi. Eelnev kokkupuude ettevõttega puudus. Klienditeenindus oli väga meeldiv ja tööga jäin rahule.
Üllar
Mercedese omanik